- Azt látom jelen pillanatban, hogy inkább a rendelkezésre állást nézik a cégek. Alapvetően nem teljesítmény értékelés alapján ítélik meg azt a szülőt, aki vissza jött a kisgyerekek után dolgozni, hanem, hogy ott van, vagy nincs ott az irodában - mondta el Kálmán Edina a Munka kisgyermekkel program ötletgazdája.
A szakmai kerekasztal-beszélgetések során gyakorlati példákon keresztül kerültek bemutatásra olyan atipikus foglalkoztatási formák, mint a távmunka, a rugalmas munkakezdés és a részmunkaidő. A kerekasztal témái között szerepelt többek között a távmunka megfelelő körülményeinek kialakítása informatikai szemmel, valamint a vállalkozások tippeket kaptak arra vonatkozóan is, milyen járulékkedvezményekhez juthatnak, ha kismamát alkalmaznak.
- 224 kismamának csináltunk egyéni fejlesztési tervet. A teljes körű munka-erőpiaci profil kialakítást 150 kismamánál végeztünk el. Jelen pillanatban 70 cég vesz részt aktívan a programban - mondta el Csapó Gábor a Munka kisgyermekkel program projektmenedzsere. Naponta egyre gyorsabban nő azoknak a cégeknek a száma, akik hasznosnak ítélik meg a programot. A csatlakozók között multik, önkormányzati fenntartású szervezetek és kkv-k egyaránt szerepelnek.
Egyre többen látnak potenciális üzleti lehetőséget az atipikus foglalkoztatási formák elsajátításában is. A modern informatikai rendszerek és a távmunka lehetővé teszik például, hogy jelentősen csökkenjenek az iroda fenntartás költségei.
Nemzetközi közgazdászok és munkaerő-piaci szakemberek szerint ez lehet a válságból kivezető út egyike.