Újbuda – város a városban
Újbuda lakóinak száma több mint 140 ezer – ezzel Budapestet nem számolva – az ötödik legnagyobb város lenne Magyarországon.
A budapesti kerületek viszonylatában Újbudán alacsony – 5 százalék alatti - a munkanélküliségi ráta, ezzel Magyarország tekintetében is előkelő helyen áll kerületünk.
A lakosság arányában, mind a középfokú, mind a felsőfokú képzettséget tekintve Újbuda messze meghaladja az országos, és a budapesti átlagot is, az Újbudaiak közel háromnegyede rendelkezik középfokú-, csaknem 40 százaléka felsőfokú végzettséggel.
Újbuda – a középpont
Kiváló a kerület elérhetősége: az M1, M7 autópályák bevezető szakasza, az M6 közelsége, és a Kelenföldi pályaudvar, és a pályaudvar melletti Volánbusz állomás a főváros nyugati kapujává teszik a kerületet. Az M0-ás autópálya körgyűrűn az M5, az M3, az M2 autópályák és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér gyorsan és közvetlenül elérhetőek.
Budapesten belül Újbudát jelenleg 3 közúti híd köti össze a pesti oldallal. A közelmúltban fejeződött be a Kelenföldi és a Keleti pályaudvart összekötő 4-es metró építése, mely jelentősen javítja Újbuda Budapesten belüli elérhetőségét. A 4-es metrónak Újbudán 5 megállója van, ezzel a kerületből gyorsan és dugók nélkül válik elérhetővé a belváros, és a főváros nagy része.
Újbuda – a gazdasági központ
Kerületünkben számos, a különböző vállalkozások tevékenységét támogató létesítmény és ipari park települt meg. Újbuda az otthona az Infoparknak, mely Közép-és Kelet Európa első innovációs és technológiai parkja. A tradicionális régi lágymányosi ipartelepek folyamatos megújításával alakult ki az ún. Lágymányosi ipari negyed, mely mára számos neves magyar és multinacionális cégnek ad otthont.
Újbuda – az egyetemi kerület
Újbuda több, meghatározó felsőoktatási intézménynek ad otthont, elsősorban a több egyetem épületének is helyt adó Lágymányosi Egyetemi Campus területén. Kerületünkben található a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az ELTE Informatikai, Társadalomtudományi és természettudományi Kara, a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi és a Kertészeti, Tájépítészeti és Élelmiszeripari Kara, valamint a Gábor Dénes Főiskola, és az Általános Vállalkozási Főiskola épületei. Az egyetemekhez kapcsolódva számos kollégium is kerületünkben üzemel.