A megnyitón elhangzott, a kormány elképzelései szerint a munkahelyteremtés nehezen képzelhető el a munkáltatók támogatása nélkül, ezért az előadók részletesen tájékoztatták a megjelent vállalkozásokat az előttük megnyíló foglalkoztatás bővítést segítő lehetőségekről.
Hoffmann Tamás nyitóbeszédében elmondta, Újbuda elkötelezett a vállalkozók támogatásában, hiszen a legtöbb embert ezek a cégek foglalkoztatják a kerületben. Kiemelte, az Újbudai Állásközvetítő Iroda megnyitásával helyben ültetik egy asztalhoz a munkakeresőket és a munkáltatókat, a frissen induló Senior Capital program pedig az 50 éven felüliek munkaerőpiaci eladhatóságát és álláshoz jutását támogatja. De Újbuda vezetése vállalkozói klubot is indított, amelyen évente többször vitatják meg a fejlődés lehetőségeit.
A fórumon a legtöbb figyelmet a hátrányos helyzetűek foglalkoztatását elősegítő uniós programnak ismertetésének szentelték, melyből kiderült, a cégek hogyan tudnak alkalmazni hátrányos helyzetű munkavállalót, és ehhez milyen kedvezményeket vehetnek igénybe. A Nemzeti Munkaügyi Hivatal referense arról tájékoztatott, az álláskeresőket lakhatási, képzési, önfoglalkoztatási támogatást, a munkáltatók pedig bérjellegű és kompenzációs támogatásokat kaphatnak, de szolgáltatásokat is indítanak az álláshoz jutás elősegítése érdekében.
A találkozón előadást tartottak az online pénztárgépek bevezetéséről, valamint a Munkaügyi Központ új szolgáltatásáról, a Virtuális Munkaerő-piac Portál (VMP) bevezetéséről, amely mindként felet segíti a piaci körforgásban. Az álláskereső feltöltheti rá önéletrajzát, a munkáltató pedig hatékony szűrők segítségével megtalálhatja a számára legmegfelelőbb munkaerőt.