A Tata Consultancy Services 2001-ben hozta létre az első globális központot Magyarországon, ahol főként az üzleti tevékenység szervezésével valamint IT szolgáltatásokkal foglalkoznak. A cég több mint 900 magasan kvalifikált jogászt, közgazdászt, mérnököt, szoftverfejlesztőt és informatikust alkalmaz, hamarosan pedig újabb 200-300 fővel szeretne bővülni.
- A TCS kulcsszereplője Magyarország 21. századi versenyképességének, hiszen ez a vállalat magasan kvalifikált, felsőfokú végzettségű munkaerőt alkalmaz. A magyar felsőoktatás színvonalának folyamatos emelkedése a TCS potenciális bővítési döntéseit vonja maga után. A magyar kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy megfeleljen azoknak a kihívásoknak, amelyeket egy ilyen nagyvállalat bővítési döntései jelentenek. A felsőoktatási rendszer átszervezésével egyre nagyobb hangsúlyt helyezünk a mérnök-, az informatikus-, és a természettudományi képzésekre. Az adórendszer átszervezésével megteremtettük annak a lehetőségét, hogy havi 500.000 Forintos fizetésig a munkáltatók adómentesen alkalmazzanak fejlesztőmérnököket, ezek az intézkedések pedig pozitív befektetési környezetet teremtenek a nagyvállalatok számára – nyilatkozta az Újbuda Újság stábjának Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár, majd hozzátette: február elején létrejön az a munkacsoport, amelyet a kormány és a TCS magyarországi vállalata közösen hoz létre. Első körben a felsőoktatási együttműködésre szeretnénk fókuszálni. A TCS bejelentette, hogy kész hazánkban is kiterjeszteni a globális egyetemi kapcsolatok programját, amelyre mi nyitottak vagyunk, hiszen az az érdekünk, hogy minél több magyar, minél versenyképesebb tudást szerezzen.
Az együttműködés során a pályázati-, fejlesztési lehetőségek valamint az új munkaerő alkalmazásának a területén is folyamatos konzultáció lesz közöttünk, és bízom abban, hogy ez a kapcsolat még további bővülést eredményez.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |